Oferty z innych miejsc

Swarzędz (10266)

Jarocin (8721)

Oborniki (8599)

Komorniki (8451)

Krotoszyn (8391)

Skoki (8182)

Śrem (8021)

Kostrzyn (8018)

Turek (7872)

Nowy Tomyśl (7639)

 

Herb Sulmierzyc

Sulmierzyce to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Czarną Wodą. Miasto leży około 42 km na południowy-zachód od Kalisza. Od południa sąsiadują z granicą województwa dolnośląskiego.W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa kaliskiego. Przez Sulmierzyce przechodzą drogi - droga wojewódzka nr 444: Krotoszyn-Sulmierzyce-Ostrzeszów oraz droga powiatowa Milicz-Sulmierzyce-Ostrów Wielkopolski. Według danych z 31 grudnia 2011 miasto liczyło niemalże 3 tysiące mieszkańców, natomiast średni dochód na mieszkańca wynosił w przybliżeniu 1500 zł. W Sulmierzycach urodził się Sebastian Fabian Klonowic. Mimo, że Sulmierzyce posiadają prawa miejskie, wielu jej mieszkańców jest rolnikami. Prowadzi małe i średnie rodzinne gospodarstwa rolne. Tereny zabudowane zajmują jedynie 5,4% powierzchni miasta. Użytki rolne to 67,8% obszaru miejscowości. Lasy stanowią 25% terenu należącego do Sulmierzyc. Dlatego właśnie gospodarka Sulmierzyc opiera się głównie na rolnictwie, jednakże swoją siedzibę ma tu również niewielki ośrodek handlowy i usługowy, a także występują tu podmioty działalności gospodarczej i rzemieślniczej. Największym zakładem pracy jest Wytwórnia Opakowań Tekturowych EKO-PAK-IR, zatrudniająca ok. 60 osób. Osoby poszukujące pracy w Sulmierzycach i okolicach mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, a także z Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu, lub też Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Sulmierzycach:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Motywacja przez pryzmat świeczki
Artykuł z dnia: środa, 22 sierpień 2012
– Jest gigantyczne niedopasowanie pomiędzy tym, co nauka wie o motywacji pracowników, a tym, jak tę wiedzę wykorzystuje się w biznesie – o motywacji opowiada Dan Pink.
Czytaj dalej ->


Człowiek ambitny człowiekiem sukcesu?
Artykuł z dnia: wtorek, 21 sierpień 2012
– Poszukiwane ambitne osoby na odpowiedzialne stanowisko. Jesteś ambitny? Ta praca jest dla Ciebie! – takimi słowami zaczyna się większość ogłoszeń. Czy rzeczywiście bycie ambitnym może ułatwić nam znalezienie pracy, a następnie odniesienie w niej sukcesu
Czytaj dalej ->


Coś mi mówi, że stać mnie na więcej
Artykuł z dnia: poniedziałek, 20 sierpień 2012
Jest coś, co nie pozwala zadowolić się byle źródłem dochodów. Jest coś, co winduje zawodowe oczekiwania wobec siebie i innych. I nie warto tego ignorować.
Czytaj dalej ->


5 krótkich ćwiczeń, które możesz wykonać przy biurku w pracy
Artykuł z dnia: piątek, 17 sierpień 2012
Praca biurowa stwarza wiele zagrożeń dla osób ją wykonujących. Osiem na dziesięć pracowników biurowych skarży się na silne bóle kręgosłupa, wywołane zmniejszona aktywnością fizyczna oraz pozostawaniem w jednostajnej pozycji, przez większość czasu w pracy
Czytaj dalej ->


O figurę można dbać wszędzie: gimnastyka w biurze
Artykuł z dnia: czwartek, 16 sierpień 2012
Dzięki gimnastyce w biurze możemy zadbać o ciało i rozjaśnić umysł podczas pracy.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Rozdrażew , Zduny, Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski, Kobylin.