Oferty z innych miejsc

Swarzędz (19821)

Jarocin (18223)

Oborniki (18154)

Krotoszyn (17942)

Komorniki (17903)

Skoki (17666)

Kostrzyn (17572)

Śrem (17546)

Turek (17425)

Nowy Tomyśl (17164)

 

Herb Sulmierzyc

Sulmierzyce to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Czarną Wodą. Miasto leży około 42 km na południowy-zachód od Kalisza. Od południa sąsiadują z granicą województwa dolnośląskiego.W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa kaliskiego. Przez Sulmierzyce przechodzą drogi - droga wojewódzka nr 444: Krotoszyn-Sulmierzyce-Ostrzeszów oraz droga powiatowa Milicz-Sulmierzyce-Ostrów Wielkopolski. Według danych z 31 grudnia 2011 miasto liczyło niemalże 3 tysiące mieszkańców, natomiast średni dochód na mieszkańca wynosił w przybliżeniu 1500 zł. W Sulmierzycach urodził się Sebastian Fabian Klonowic. Mimo, że Sulmierzyce posiadają prawa miejskie, wielu jej mieszkańców jest rolnikami. Prowadzi małe i średnie rodzinne gospodarstwa rolne. Tereny zabudowane zajmują jedynie 5,4% powierzchni miasta. Użytki rolne to 67,8% obszaru miejscowości. Lasy stanowią 25% terenu należącego do Sulmierzyc. Dlatego właśnie gospodarka Sulmierzyc opiera się głównie na rolnictwie, jednakże swoją siedzibę ma tu również niewielki ośrodek handlowy i usługowy, a także występują tu podmioty działalności gospodarczej i rzemieślniczej. Największym zakładem pracy jest Wytwórnia Opakowań Tekturowych EKO-PAK-IR, zatrudniająca ok. 60 osób. Osoby poszukujące pracy w Sulmierzycach i okolicach mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, a także z Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu, lub też Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Sulmierzycach:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Przegląd zagranicznych rynków pracy – praca na Cyprze
Artykuł z dnia: środa, 11 czerwiec 2014
Mogłoby się wydawać, że tak mała wyspa, jak Cypr nie może generować dużych przychodów z przemysłu i gospodarki. Prawda jednak jest całkowicie inna, otóż kiedy Cypr wchodził do Unii Europejskiej między innymi wraz ze Słowenią, był najbogatszym z kandydatów! O czym to świadczy? Między innymi o tym, że cypryjska gospodarka jest bardzo stabilna i generuje duże dochody. Następnym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że panuje tam bardzo małe bezrobocie – rzędu około trzech i pół procenta, co obecnie w skali światowej (a przede wszystkim europejskiej) to bardzo mało. Naturalnie najwięcej przychodów generuje turystyka, ponieważ ludzie przyjeżdżają tam niemalże przez cały rok...
Czytaj dalej ->


Bezrobocie 2013 dane GUS
Artykuł z dnia: sobota, 19 październik 2013
W sierpniu 2013 r. w porównaniu do lipca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do sierpnia ub. roku zaobserwowano wzrost zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu br. ale więcej niż przed rokiem wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2013 r. do urzędów pracy zgłoszono więcej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. i w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej ->


2013 rok. Jakie zawody świecą wakatem?
Artykuł z dnia: poniedziałek, 28 styczeń 2013
Czytaj dalej ->


Kilka prostych kroków do zdobycia pracy w dobie bezrobocia.
Artykuł z dnia: piątek, 25 styczeń 2013


Najdziwniejsze profesje w Polsce
Artykuł z dnia: piątek, 31 sierpień 2012
Topiarz fryty, manipulant drewna, wybieracz monet, tanatopraktor - zapewne mało kto odgadnie czym zajmują się osoby wykonujące te zawody. Część z nich jest na tyle egzotyczna, że próżno ich szukać w ministerialnej klasyfikacji.
Czytaj dalej ->


Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Rozdrażew , Zduny, Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski, Kobylin.